Kategorie
 
 
 
 
 

SCD Bokashi 1kg

Originál SCD Bokashi - nejkvalitnější na trhu! Bokashi se používá všude tam, kde je potřebná silná dávka probiotik - jako je například kompostování organických zbytků, hnojení půdy nebo ekologické havárie.
Kód:1127
Dostupnost
Na skladě: 1
Dostupnost: Skladem
Na skladě:1 kus
Vaše cena: 249 Kč bez DPH
299 Kč s DPH

Různé způsoby využití Bokashi:

  • kompostování v SCD domácím kompostéry
  • průmyslové a zahradní kompostování
  • půdní bakterie
  • Mikrobiologický inokulant

Složení:  rýžové a pšeničné otruby, čistá voda, melasa, sůl, SCD probiotické kultury

Bokashi se používá jako mikrobiologický inokulant - očkovací látka všude tam, kde je potřebná silná dávka probiotik - jako je například kompostování organických zbytků, hnojení půdy nebo ekologické havárie.

Bokashi je vhodné pro použití v organické produkci, při kompostování rostlinných zbytků, zrychluje a zefektivňuje kompostování a odbourává nežádoucí zápach.

Použití v domácnosti:

Průběžně naplňujte SCD kompostéry zbytky kuchyňského odpadu. Jednotlivé vrstvy odpadu vždy posypte hrstí Bokashi a promíchejte. Povrch takto nově vytvořené vrstvy upěchujte a přikryjte plastovou nádobou (nebo talířem), abyste omezili přístup vzduchu k povrchu. Takto připravená organická hmota začne velmi rychle kompostovat, přičemž se ale zachová vysoký obsah minerálů a omezí se nežádoucí pachy. Přebytečná tekutina z fermentačního procesu se ukládá na dně nádoby jako tzv. "Čaj" a třeba ji postupně vypouštět. Tento "Bokashi čaj" je cenným zdrojem organických živin, minerálů a probiotických kultur a po zředění vodou je velmi vhodný pro hnojení domácích rostlin. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze