Kategorie
 
 
 
 
 

Komposter & Bokashi sada pro kompostování

Kompostování přímo v bytě - rychle, čistě a bez zápachu! Pomocí tohoto jedinečného interiérového kompostéry můžete recyklovat jakýkoliv kuchyňský odpad a vyrobit si tak přírodní domácí kompost a hnojivo.
Kód:1128
Dostupnost
Na skladě: 8
Dostupnost: Skladem
Na skladě:8 kusů
Vaše cena: 1.624 Kč bez DPH
1.949 Kč s DPH

Originál SCD Bokashi kompostér. Spolu s  přípravky  Bokashi , tento systém fermentuje a rozkládá odpad z potravin za čas o polovinu kratší, než běžné kompostéry - a to vše zcela bez zápachu. Kompostujte celoročně organický odpad a změňte ho v pohodlí vašeho domova na hodnotné hnojivo.

Sada obsahuje: 1ks Bokashi kompostér do bytu + 1 kg balení Bokashi

Rozdíl mezi Bokashi kompostováním v kompostérů a tradičním kompostováním na kope je, že  Bokashi kompostéry  neuvolňuje žádné teplo ani různé aromatické plyny. Veškerá energie a živiny tak zůstávají uvnitř. Kompost si zachová všechny živiny a je hotov mnohem dříve. Tajemstvím je fermentace pomocí probiotické technologie.

SCD kompostéry se snadno používá a nezabere mnoho místa. Je ideální na kompostování na balkoně, v kuchyni, či v bytě. Kompostéry sestává z kbelíky, vzduchotěsného víka a mřížkované dvojitého dna. V něm se zachycuje přebytečná tekutina, naočkuje efektivními mikroorganismy z přípravků Bokashi. Tento "čaj" můžete použít k hnojení vašich pokojových či balkónových rostlin.

Objem: 19 litrů

Návod k použití

Průběžně naplňujte SCD kompostéry zbytky kuchyňského odpadu. Jednotlivé vrstvy odpadu vždy posypte hrstí Bokashi a promíchejte. Povrch takto nově vytvořené vrstvy upěchujte a přikryjte plastovou nádobou (nebo talířem), abyste omezili přístup vzduchu k povrchu. Takto připravená organická hmota začne velmi rychle kompostovat, přičemž se ale zachová vysoký obsah minerálů a omezí se nežádoucí pachy. Přebytečná tekutina z fermentačního procesu se ukládá na dně nádoby jako tzv. "Čaj" a třeba ji postupně vypouštět. Tento "Bokashi čaj" je cenným zdrojem organických živin, minerálů a probiotických kultur a po zředění vodou je velmi vhodný pro hnojení domácích rostlin. 

Co je to Bokashi:

Bokashi je fermentovaná organická hmota - pšeničné otruby, které byly prokvašené s použitím probiotických kultur a usušené. Jazykem medicíny - prebiotikum a probiotikum zároveň. Chcete se dozvědět o Bokashi víc?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze